konfigurator

BADANIA HR

Nie da się ukryć, że bez względu na branżę, specyfikę pracy czy oferowane usługi to człowiek stanowi o wartości każdego przedsiębiorstwa. U podnóża każdej kampanii, każdego sukcesu ale i każdego niepowodzenia są ludzie. To ich poziom zadowolenia, spełnienia i satysfakcji zawodowej decyduje w dużej mierze o jakości świadczonych przez nich usług. Krótko mówiąc, o ich pracy. Wiemy to, ponieważ nie inaczej jest w OptimaRates. Nasz firma to przecież przede wszystkim ludzie. 

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest zadowolenie pracowników, każda osoba odpowiedzialna w firmie za relacje międzyludzkie oraz monitoring efektywności pracy również zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego przykładamy szczególną wagę do prowadzonych przez nas badań z zakresu Human Resources. Przecież warto wiedzieć jak czują się pracownicy, czy są sprawiedliwie traktowani, czy czują się potrzebni, czy widzą dla siebie przyszłość w strukturach firmy. A może jest wręcz odwrotnie? Może pracownicy w naszej firmie potrzebują więcej uwagi lub lepszych warunków pracy? Najlepszym sposobem na zdiagnozowanie potrzeb we własnym środowisku pracy jest właśnie przeprowadzenie profesjonalnych i miarodajnych badań i ankiet, tak aby w pełnym stopniu poznać potrzeby ludzi budujących dane przedsiębiorstwo. W końcu to od ich zaangażowania zależy sukces całego przedsięwzięcia. Dzięki profesjonalnym badaniom HR można lepiej poznać czynniki, które motywują pracowników do wydajniejszej pracy czy przekonać się na ile wartości, wizja i misja firmy są zbieżne z priorytetami zatrudnianej kadry.

Na naszej stronie można znaleźć przykładowe ankiety pracownicze. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Można to uczynić TUTAJ Oczywiście nasze badania są spersonalizowane zatem zlecając nam ich przeprowadzenie możesz być pewny indywidualnego podejścia do badanego zagadnienia w konkretnym środowisku pracy. Trudno zatem przecenić wartość takich badań. Prowadzone przez nas koncentrują się głównie wokół zadowolenia z pracy, motywacji do jej wykonywania świadomości priorytetów firmy. Do ich głównych zalet należą zachowanie anonimowości, nowatorskie podejście, w tym ankietowanie online, ocena najistotniejszych aspektów pracy zarówno z perspektywy pracodawcy i pracownika oraz relacji panujących w pracy, także między przedstawicielami różnych szczebli w przedsiębiorstwie. 

Jak wygląda proces badania? To bardzo proste. Nasz zespół fachowców w porozumieniu ze zleceniodawcą dzieli cały proces na kilka etapów. Poniższy graf ilustruje cały przebieg.